Duch pracy ludzkiej

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 37,00 zł 37.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 1
Producent: Soli Deo
Kod produktu: 18986

Opis

Kardynał Stefan Wyszyński

Książka przedstawia chrześcijański pogląd na pracę, która jest współdziałaniem z Bogiem stwarzającym świat. Autor opisuje, jak dzięki pracy tworzą się wielorakie więzi społeczne, jak świadome i sumienne realizowanie obowiązków zawodowych łączy ludzi. Takie ukazanie działań ludzkich, w myśl zasad katolickiej nauki społecznej, wskazuje, że praca jest – zaraz po rodzinie – najważniejszą więzią społeczną. Prawdy teologiczne sąsiadują tu z myśleniem ekonomicznym, ustawodawstwo społeczne z etyką, opieka społeczna z higieną pracy. Pracodawcy, zwierzchnicy i podwładni odnajdą w publikacji rozważania na temat skuteczności pracy i wartości, jakimi powinni kierować się, pełniąc różne funkcje.

Autor przypomina ponadto, że praca jest szkołą cnót, uczy przyjmowania trudu, staje się nawet doświadczeniem mistycznym, gdy jest modlitwą, wpatrzeniem w Boga, rozmową z Nim. Dobrze wykonana, daje radość, która wypływa z przekonania, że człowiek uczestniczy w wielkim dziele stwarzania świata. W ten sposób następuje uświęcenie życia zawodowego przez pracę, uświęcenie doczesności, prymat ducha nad materią.

„Duch pracy ludzkiej” Stefana kardynała Wyszyńskiego opublikowany został w 1946 roku we Włocławku. W PRL objęty był zakazem druku. Zyskał natomiast niezwykłą popularność poza granicami Polski.

Dane techniczne

Format 13x20 cm
Ilość stron 208
Rodzaj oprawy twarda
ISBN 978-83-88202-70-4

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl