NON POSSUMUS 07/2021 (miesięcznik)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 6,00 zł 6.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nowe czasopismo podejmujące bardzo ważne dla katolików tematy!

„Już w 1995 roku, podczas wizyty w Skoczowie, św. Jan Paweł II zauważył: „Pod hasłami tolerancji, w życiu publicznym i w środkach masowego przekazu szerzy się nieraz wielka, może coraz większa nietolerancja. Odczuwają to boleśnie ludzie wierzący. Zauważa się tendencje do spychania ich na margines życia społecznego, ośmiesza się i wyszydza to, co dla nich stanowi nieraz największą świętość. Te formy powracającej dyskryminacji budzą niepokój i muszą dawać wiele do myślenia”.

Od chwili, gdy Papież z Polski wypowiedział te słowa, upłynęło już ponad ćwierć wieku. Czy coś się od tamtego czasu zmieniło? Owszem. Zjawisko, o którym mówił wówczas Ojciec Święty, przybrało na sile, zwłaszcza w ostatnim czasie. (...)  jego ofiarami padają także księża i biskupi. Czy to przypadek, że rozpętana, nie tylko w mediach, oszczercza wobec Kościoła katolickiego kampania, wymierzona także w jego duchowieństwo, obecnie zdaje się odnotowywać coraz większe sukcesy? Znaleźliśmy się w sytuacji, w której opinia publiczna jest wręcz zatruta fałszywymi informacjami na temat Kościoła. Miesięcznik „Non Possumus” powstał po to, by te kłamstwa demaskować - Sebastian Karczewski - redaktor naczelny miesięcznika Non Possumus.                                 

Głównym tematem pierwszego, lipcowego numeru miesięcznika jest sprawa oskarżeń kierowanych w stronę polskich biskupów. Autorzy artykułów w sposób rzetelny badają kulisy tych spraw odnosząc się do faktów i istniejących dokumentów. Publikują dowody, demaskują nieprawdziwe informacje na temat Kościoła Katolickiego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl