Objawione w...

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

o. Bolesław Słota CSsR

Objawione w… to krótkie medytacje bogato ilustrowane.

Książka jest fragmentarycznym zatrzymaniem w czasie i miejscach, gdzie jest możliwe spotkanie Boga. Jest towarzyszeniem osobom i wydarzeniom, które opowiadają o tęsknotach i potrzebach serca oraz wskazują ich Autora. Objawione w … odwołuje się też do spotkań zapisanych w Ewangelii.

U początku tej drogi stoi Matka – w tej refleksji jest pragnienie ukazania Jej dyspozycyjnej i miłosnej obecności wobec nas.

Potem idą święci, to apel, aby nie lekceważyć przyjaciół Boga.

Są też miejsca święte, które przynaglają, byśmy podnieśli głowy, bo niebo otwiera się nad nami.

 

 

"Czy teraz - gdy rozdarła się zasłona świątyni i w przebitym boku Ukrzyżowanego otworzyło się serce Boga dla nas - potrzebne są nam jeszcze święte miejsca i święty czas, pośredniczące symbole?" - pyta papież Benedykt XVI.

Odpowiada: tak. Potrzebujemy ich po to, żebyśmy przez obraz i znak nauczyli się widzieć otwarte niebo, "żebyśmy się ukryli w Przebitym Sercu Ukrzyżowanego".

Miejsca święte to miejsca, w których możemy doświadczyć dotknięcia Boga. One emanują Jego obecnością, jak płonący krzew i równie płonące tabernakulum. Wiara rodzi się ze słuchania - ex auditu - i z widzenia - ex visu. Uwierzyli, bo widzieli Pana. W konkretnym miejscu zatrzymał się, dotknął. Przyszedł na to miejsce, siedział za tym stołem, przy studni, tutaj rozpalał ogień. Pokazał im ręce i bok. Błogosławił. Przed nami niektóre z tych miejsc.

Dane techniczne

Format 17x23,5 cm
Ilość stron 256
Rodzaj oprawy twarda
Zdjęcia kolorowe
ISBN 9788382120042

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl