Odwaga i niezłomność. Opowieść o abp. Antonim Baraniaku - komiks

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ks. Piotr Kaczmarek

Niezwykle wzruszająca publikacja w formie komiksu - o życiu, pracy i męczeństwie Arcybiskupa Antoniego Baraniaka – polskiego duchownego katolickiego, który pełnił funkcję arcybiskupa metropolity poznańskiego w latach 1965–1982. Jego praca obejmowała aspekty zarówno duszpasterskie, jak i społeczne. Czynnie zaangażowany w rozwój Kościoła katolickiego w Polsce w czasach PRL, w szczególności w okresie po Soborze Watykańskim II. Jego działalność obejmowała również wspieranie dialogu międzyreligijnego i promowanie pokojowego współistnienia w społeczeństwie.

Odwaga i niezłomność to opowieść o wielkim harcie ducha, odwadze i patriotyzmie, zwłaszcza w kontekście działalności arcybiskupa Baraniaka w czasach komunizmu w Polsce. Jego odwaga objawiała się w wielu aspektach:

· W walce o wolność Kościoła - w okresie PRL, kiedy Kościół katolicki był narażony na represje i ograniczenia ze strony władz komunistycznych, Antoni Baraniak wykazywał się niezłomną postawą w obronie jego wolności . Działał na rzecz zachowania niezależności Kościoła wobec państwa oraz chronił jego prawa i prerogatywy.

· W oporze wobec represji - Arcybiskup nie unikał konfrontacji z reżimem komunistycznym, choć wiązało się to często z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Był gotów bronić nie tylko interesów Kościoła, ale także praw i godności ludzi poddawanych prześladowaniom przez władze.

Dane techniczne

ISBN 978-83-8065-620-8

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl