Oratorium o Stefanie Kardynale Wyszyńskim. SOLI DEO PER MARIAM - DVD

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 19829

Opis

Na płycie DVD:

1. Oratorium - będące muzyczną opowieścią o życiu kard. Stefana Wyszyńskiego,
2. Film i świadectwa o życiu przyszłego błogosławionego.

W oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego – Instytut Prymasa Wyszyńskiego oraz Zakon Paulinów przygotowali Oratorium o Stefanie kard. Wyszyńskim SOLI DEO PER MARIAM. To niezwykła propozycja poznawania osoby i dziedzictwa przyszłego błogosławionego.

Tekst libretta napisał ks. Tadeusz Golecki. Muzykę skomponowali dwaj krakowscy kompozytorzy: Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Utwór w formie dziesięciu obrazów pieśni oratoryjnej prowadzi przez życie Prymasa Tysiąclecia, zatrzymując się w jego najważniejszych momentach. Narratorem opowieści o maryjnej drodze życia, posługującym się słowami samego kardynała Wyszyńskiego, jest Jerzy Król, aktor wielokrotnie wcielający się w jego postać.

Premierowy koncert Oratorium w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmonii Śląskiej oraz Solistów, miał miejsce w Bazylice Jasnogórskiej 4 listopada 2018 roku.

Na płycie zamieszczono również film 10 obrazów z życia Prymasa i świadectwa o życiu przyszłego błogosławionego. Wszystkie stanowią niezwykłą okazję do prawdziwej duchowej przygody. Podjęcia zaproszenia Prymasa Tysiąclecia do wyruszenia za nim, wedle słów jednej z pieśni Oratorium Jak orły – Sursum, w górę. Ku Bogu samemu, przez Maryję. Soli Deo Per Mariam.

W komplecie: książeczka z płytą DVD.

W książeczce: tekst oratorium oraz archiwalne zdjęcia.

 

Dane techniczne

Ilość stron 20
Zdjęcia kolorowe, archiwalne
Czas trwania oratorium: 40 min, film: 25 min
Nośnik DVD
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl