Poczet polskich świętych i błogosławionych dla dzieci

POCZET_POLSKICH_WITYCH_I_BOG.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 16,90 zł 29,99 zł 16.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 18276

Opis

Ireneusz Korpyś, Józefina Kępa

Na kartach polskiej historii, tradycji i kultury niezwykle istotną rolę odegrały te osoby, których dziś określamy zaszczytnym mianem świętych i błogosławionych. Są to osoby, które Kościół katolicki podaje nam jako wzór do naśladowania.

Publikacja Poczet polskich świętych i błogosławionych dla dzieci otwiera przed dziećmi niezwykły świat wartości i ideałów, którymi w życiu kierowały się przedstawione w książce osoby. Pokazuje, że „świętość to normalność”, a święci to zwykli ludzie, nie zaś niedościgniony ideał, który jest nie do osiągnięcia dla każdego z nas. W książce autorzy starali się ukazać dzieciom nie tylko system wartości, którym kierowały się osoby uznane przez Kościół katolicki za świętych i błogosławionych, ale także pokazać, że świętość dostępna jest dla wszystkich.

Lista polskich świętych i błogosławionych jest długa, zaś autorzy książki dokonali wyboru osób tak, aby dać dzieciom pełny obraz od początków polskiej państwowości aż do czasów nam współczesnych. Dzieci będą mogły przeczytać o takich polskich świętych i błogosławionych jak m.in. św. Wojciech, św. Stanisław, św. Jadwiga Królowa, bł. Honorat Koźmiński, bł. Karolina Kózkówna, św. s. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Maria Kolbe czy też św. Jan Paweł II.

Po przeczytaniu książki dzieci będą mogły sprawdzić zdobytą wiedzę. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania zostały dopasowane do percepcji dzieci, pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego do książki dołączyliśmy podobizny polskich świętych i błogosławionych, które dzieci będą mogły pokolorować.

Dane techniczne

Format 20,5x28,5 cm
Ilość stron 96
Rodzaj oprawy twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl