Rycerze Jana Pawła II. Ojcowie, o których tak prosił

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Stefan Czerniecki

Historia Rycerzy Świętego Jana Pawła II jeszcze nie zasługuje na pełne krytyczne opracowanie. Jednak pierwsza dekada działalności najmłodszego rycerskiego zakonu na świecie wymaga literackiego ujęcia. Tak się stało. Geniusz pisarski autora tej fabularyzowanej opowieści, Zacnego Brata Stefana od Matki Bożej Pięknej Miłości, stał się narzędziem dla ukazania pewnego męskiego fenomenu, jakim jest dla katolickich ojców postać i osobowość Świętego Jana Pawła Wielkiego.

Stefan Czerniecki oddaje na kartach swej powieści – istotę charyzmatu Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Ojcowie, którzy chcą – czasem nieudolnie, ale jednak chcą – kroczyć drogą „męskiej” świętości. Przede wszystkim świętość. To jest istota ojcostwa. Taka jest droga Rycerzy Świętego Jana Pawła II. I właśnie o tym jest ta książka. O ojcostwie…, ze Świętym Janem Pawłem Wielkim w tle.

Polecamy… nie tylko ojcom…

Rycerze Jana Pawła II - to bratnia organizacja katolicka ukierunkowana  na formację mężczyzn w duchu św. Jana Pawła II. Początki Zakonu Rycerzy Jana Pawła II sięgają roku 2011, kiedy to grupa mężczyzn z Warszawy i Warmii postanowiła stworzyć coś interesującego dla innych mężczyzn. W styczniu 2011 roku papież Benedykt XVI ogłosił datę beatyfikacji Jana Pawła II. Mężczyźni uznali to jako swoisty znak, że to właśnie Jan Paweł II może być dla nich wzorem, jak iść drogą za Panem Jezusem.

Bycie rycerzem Jana Pawła II dla mężczyzny jest wielkim wsparciem duchowym, bo gdy jesteś sam, masz wątpliwości, a kiedy widzisz, że modlą się z tobą inni mężczyźni, kiedy widzisz ich wiarę, czujesz się umocniony...

Zakon jest dla praktykujących katolików. Żeby zostać rycerzem, trzeba spełniać trzy warunki: być mężczyzną, być ochrzczonym i przyjąć inne sakramenty (w zależności od wieku), a po trzecie trzeba te sakramenty praktykować.

Dane techniczne

Ilość stron 400
Rodzaj oprawy twarda
Inne 15x24 cm
ISBN 978-83-7720-629-4
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl