Siostra Ewa Noiszewska niepokalanka (1885-1942)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Jabłońska-Deptuła Ewa

Jej nie było. Była jej wiedza, medycyna, jej rozum i serce, była jak jałmużnik, który daje jałmużnę i szybko cofa rękę, by obdarowany nie zauważył, do kogo należy. (...) Ona tylko oddawała innym, co otrzymywała od Boga, niczego nie dawała od siebie, była tylko pośrednikiem. (Jadwiga Boryta-Nowakowska)

Dzięki niej nie odrzuciłam [w trudnym czasie okupacji sowieckiej] wszystkiego, czego uczono mnie w szkole, dzięki niej nie nauczyłam się się nienawiści, dzięki niej przeczytałam najlepsze pozycje  z literatury rosyjskiej - dzień po dniu uczyła mnie  na odległość, a ja błam mądrzejsza jej mądrością. Wierzyłam w każde jej słowo, nauczyłam się od niej nie potępiać ludzi. (Zofia Chazanow)

Z radością oddajemy do rąk czytelnika drugie wydanie książki poświęconej błogosławionej siostrze Ewie (Bogumile) Noiszewskiej CSIC - niepokalance - pierwszej polskiej błogosławionej lekarce.

W roku 1994, gdy ukazało się pierwsze wydanie opracowania, Kościół katolicki zaliczył już siostrę Ewę w poczet Sług Bożych. W tym samym roku zakończył się proces informacyjny męczenników II wojny światowej, a pięć lat później Święty Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108 polskich męczenników - wśród nich dwóch niepokalanek: siostry Marty Wołowskiej i siostry Ewy Noiszewskiej, zamordowanych przez Niemców w 1942 r. w Słonimie (dzisiejsza Białoruś). fragment "Od redakcji"

Dane techniczne

Format 11,5x18,5 cm
Ilość stron 160
Rodzaj oprawy miękka

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl