Transhumanizm II

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WSKSiM
Kod produktu: 20491

Opis

dr Grzegorz Osiński

„Współczesna nauka nie wie już, kim jest człowiek. Chętnie przyjmuje ideologie proponujące usprawnianie i zmianę człowieka, zrównuje w sensie biologicznym człowieka z innymi zwierzętami, a kwestie rozumu traktuje w sposób instrumentalny - jako cechę, która przypadkowo pojawiła się w toku ewolucji, którego trzeba koniecznie udoskonalić."

Książka „Transhumanizm. Retiarius contra Secutor” jest próbą syntetycznego opisu problemów związanych zarówno z nadziejami, jak i niebezpieczeństwami jakie niosą za sobą praktyczne implementacje idei transhumanizmu. Autor szuka przyczyn, które spowodowały powstanie koncepcji ulepszania człowieka, prowadzące wprost do teoretycznego stanu osobliwości singularity, kiedy to osiągniemy technologiczną możliwość transferu ludzkiego umysłu do maszyny. Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się nad rozwiązaniami technologicznymi musimy zrozumieć czym naprawdę jest ludzki umysł i w jaki sposób współczesna nauka rozwiązuje problemy związane z jego definicją, aktywnością oraz właściwym umiejscowieniem pojęcia umysłu w ramach współczesnego paradygmatu naukowego.

dr Grzegorz Osiński - fizyk kwantowy, informatyk, kognitywista. Absolwent Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie w 2000 roku obronił pracę doktorską.  W latach 2001-2002 stypendysta w projekcie COCOMO realizowanym w Technical University w Kaiserlautern. W latach 2002-2003 stypendysta National Research Council w laboratoriach NASA/JPL w Pasadenie w Kalifornii. Obecnie pełni funkcję kierownika Instytutu Informatyki w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Naukowo zajmuje się analizą nieliniowych modeli chaotycznych w naukach medycznych i psychologii eksperymentalnej. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących zastosowania algorytmów numerycznych w badaniach eksperymentalnych mózgu. Obecnie zajmuje się kognitywnymi zagadnieniami percepcji w odbiorze komunikatów wizualnych.

Spis treści:

Nauka i technologia
1. Przestrzeń, czas i język matematyki.
    1.1. Przestrzeń.
    1.2. Czas i ruch.
    1.3. Geometria i język matematyki.
2. Nauka.
    2.1. Złudzenia współczesnej nauki.
           2.1.1. Wieloświaty.
           2.1.2. Mądrość tłumu.
           2.1.3. Wolna wola.
    2.2 Wielkie wynalazki.
    2.3. Edukacja.
           2.3.1. Historia - fakty czy interpretacje?
           2.3.2. Koniec epoki literackiej?
           2.3.3. Nauczanie języka matematyki.
3. Duch podziału - Spirito di scissione w praktyce.
    3.1. Człowiek i kultura.
    3.2. Nauka uwikłana.
    3.3. Kryzys uniwersytetów.
    3.4. Technonauka.
Deklaracja transhumanistów.
Bibliografia.

Dane techniczne

Format 15x21 cm
Ilość stron 378
Rodzaj oprawy miękka
Wydawca Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl