Wenanty Katarzyniec. Zwyczajne życie, niezwykły człowiek

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Edward Staniukiewicz OFMConv
O. Wenanty Katarzyniec. Piękne życie
Przyjaciel o. Wenantego św. Maksymilian Maria Kolbe – przekonany o jego świętości – jako pierwszy kazał zbierać świadectwa z myślą o jego beatyfikacji. Zawsze charakteryzował go prostym stwierdzeniem: Ojciec Wenanty nie silił się na czyny nadzwyczajne ale zwyczajne wykonywał w sposób nadzwyczajny.

Czwartek po Wielkanocy, 31 marca 1921 r., zaczął się w klasztorze w Kalwarii Pacławskiej jak każdy zwyczajny dzień.
Program dnia regulował klasztorny dzwonek, wzywający do wypełniania punktów regulaminu: jutrznia, rozmyślanie, śniadanie, obiad, adoracja, rekreacja… Bracia na dźwięk „bożego głosu” stawiali się posłusznie o wyznaczonych godzinach, w poszczególnych miejscach konwentu, przeznaczonych na spełnianie zakonnych obowiązków: kaplica, refektarz, miejsce rekreacji, kościół…
Jedynie Ojciec Wenanty, niespełna 32-letni franciszkański kapłan, od kilku już miesięcy, nie wychodził ze swojej zakonnej celi. Choroba, która czyniła coraz większe spustoszenie w jego organizmie, nie pozwalała mu spełniać zakonnych obowiązków razem z kalwaryjską wspólnotą.
Tego dnia, gdy klasztorny dzwonek wzywał zakonników na kolację o godzinie 6 wieczorem, brat Jakub, wszedł z posiłkiem do celi ojca Wenantego… i z przerażeniem krzyknął: ojciec magister nie żyje!

Dane techniczne

Format 13 x 21 cm
Ilość stron 204
Rodzaj oprawy miękka
ISBN 978-83-7485-296-8
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl