Z głębi naszych serc

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2.43
Producent: -
Kod produktu: 18974

Opis

Kard. Robert Sarah
Benedykt XVI Joseph Ratzinger

Z miłości do Kościoła...
Niezwykła książka o tajemnicy kapłaństwa i celibacie.

Ten ważny dwugłos w obronie celibatu kapłańskiego wybrzmiewa w trudnym dla Kościoła czasie, gdy „kapłaństwo przechodzi przez czas ciemności. Wielu księży (…) zdezorientowanych nieustannym kwestionowaniem ich celibatu konsekrowanego, przeżywa pokusę, by zrezygnować i wszystko zostawić”. Jak piszą autorzy, do zabrania głosu przynagliła ich wyłącznie miłość do Kościoła i przekonanie, że celibat kapłański „chroni jego tajemnicę”, a „biada temu, kto będzie milczał”.

Tekst wprowadzenia i podsumowania napisał kard. Sarah; został on „przeczytany i zaaprobowany przez Benedykta XVI”. Emerytowany papież w studium „Kapłaństwo katolickie” we właściwym sobie stylu analizuje teologię kapłaństwa i stosuje ją w interpretacji trzech tekstów biblijnych, przedstawiając fundament konieczności celibatu. Jego zdaniem u podłoża kryzysu kapłaństwa „tkwi błąd metodologiczny: odejście od przyjmowania Pisma Świętego jako słowa Bożego”. Jezus objawia nam w sobie pełnię kapłaństwa – z miłości składa samego siebie w ofierze.

Kardynał Robert Sarah wpisuje swoją refleksję w kontekst rzeczywistości omawianej na Synodzie o Amazonii, prowadzonej dziś ewangelizacji, Tradycji Kościoła (obalając przy tym pewne obiegowe sądy – w pierwszym tysiącleciu istnieli żonaci księża, ale z chwilą święceń razem z żoną byli zobowiązani do całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej) i panującego zamętu eklezjologicznego. Przedstawiając ontologiczny związek między kapłaństwem a celibatem, podaje merytoryczne argumenty na rzecz utrzymania celibatu kapłańskiego i powrotu do radykalizmu Ewangelii.

Książka ma jeszcze jeden głęboki wymiar: jest osobistym świadectwem obu autorów, którzy piszą o tym, o czym świadczą swoim życiem, bowiem „istotą kapłaństwa jest być przyjaciółmi Jezusa Chrystusa”, czyli być ludźmi modlitwy.

To obowiązkowa lektura dla kapłanów oraz wiernych pragnących zbliżyć się do tajemnicy sakramentu kapłaństwa i celibatu. Książka kard. Roberta Sarah powstała przy współudziale Papieża Seniora Benedykta XVI stanowi hołd złożony kapłanom z całego świata. Zachęca do odkrycia piękna posługi kapłańskiej. Przypomina naukę, której początki sięgają Pisma Świętego i Tradycji Apostolskiej. Wskazuje nam drogę do Boga Żywego.

s. 149
oprawa miękka

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl