Zakazane historie seria I. Historia jakiej nie znacie 5CD

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 69,60 zł 69.60
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 17255

Opis

ZAKAZANE HISTORIE to seria pięciu płyt CD z 65 wciągającymi audycjami, które w sumie trwają ponad 6 godzin.

Autorskie nagrania dr Leszka Pietrzaka w syntetyczny i ciekawy sposób prezentują nieznane, bądź celowo przemilczane, wydarzenia XX-wiecznej historii Polski.

Na każdej z płyt jest poruszana nieco inna tematyka. To historia, jakiej nie znacie i nie poznacie w oficjalnych podręcznikach.

   CD 1 pt. „Sowieci i Polacy” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 70 minut i 15 sekund), które koncentrują się wokół polityki Związku Sowieckiego wobec Polski w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Dominującym wątkiem jest sprawa Zbrodni Katyńskiej i polskich ofiar, jakie zostały zgładzone z rąk sowieckiego okupanta.


    CD 2 pt. „Żydzi w Polsce” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 70 minut i 6 sekund), koncentrujących się wokół problematyki zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Dominującym wątkiem jest sprawa postawy świata i samych Żydów wobec trwającej zagłady.


    CD 3 pt. „Polska w czasie wojny” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 76 minut i 13 sekund), które koncentrują się wokół wydarzeń, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej. Dominującym wątkiem są straty, jakich doznała Polska i Polacy z rąk niemieckiego okupanta


    CD 4 pt. „Komunistyczna Polska” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 76 minut i 37 sekund) i dotyczy wydarzeń i zjawisk, jakie miały miejsce w okresie komunistycznej Polski (1944-1989). Dominującym wątkiem jest sprawa różnych form oporu Polaków przeciwko komunistycznemu systemowi.


    CD 5 pt. „W czasach III RP” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 74 minuty i 16 sekund), dotyczących zjawisk i procesów, jakie miały miejsce w Polsce po odzyskaniu przez nią wolności (1989). Dominującym wątkiem jest brak rozliczenia się z dziedzictwem komunizmu.

Dane techniczne

Format 14x12,5x3,5 cm
Czas trwania ponad 6 godzin
Nośnik 5 CD
Opakowanie kartonowe etui
ISBN 978-83-950940-5-7
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl