Zrównoważony rozwój w świetle Encykliki Laudato Si'

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 64,90 zł 64.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3
Producent: WSKSiM
Kod produktu: 18766

Opis

Dnia 15 października 2016 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, z okazji przypadającej 1050. Rocznicy Chrztu Polski, odbyła się zorganizowana przez Ministra Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Jana Szyszko i Prefekta Kongregacji Nauki Wiary Stolicy Apostolskiej Gerharda Kardynała Müllera, międzynarodowa konferencja naukowa pt. Zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne w świetle Encykliki Ojca Świętego Franciszka Laudato Si’. Patronat nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Konferencja ta stanowiła odpowiedź na wynikającą z Encykliki nadzieję Ojca Świętego Franciszka, iż przesłanie to stanie się m.in. zaczynem bezzwłocznego dialogu między wszystkimi ludźmi w odniesieniu do „naszego wspólnego domu”, który poddawany jest globalnej degradacji.

W ślad za papieskim apelem z udziałem wybitnych specjalistów z zakresu etyki, polityki, nauki, gospodarki podjęto temat, który pomoże, za przykładem Ojca Świętego Franciszka i jego poprzedników, żyć na co dzień jeszcze bardziej „nawróceniem ekologicznym” i w sposób odpowiedzialny budować nasz wspólny dom.

Referaty wygłosili:

  • Kardynał Prof. Gerhard Müllera, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary Stolicy Apostolskiej – „Co oznacza, że Bóg jest stwórcą Świata”
  • Jan Szyszko, Minister Środowiska – “Zrównoważony rozwój a polityka klimatyczna w świetle istniejących zagrożeń”
  • Ottmar Edenhofer, Poczdamski Instytut Badań Zmian Klimatu – „Laudato Si’, Paryż i problem klimatu – siedem kroków do encykliki papieskiej”
  • Bernd Nilles, Sekretarz Generalny Zrzeszenia Katolickich Organizacji Rozwojowych – „Drogi ku nowej uniwersalnej solidarności dotyczącej ochrony naszego wspólnego domu”
  • Prof. Waldemar Chrostowski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – „Dary ziemi i rola edukacji w zrównoważonym rozwoju w świetle encykliki Laudato Si’”
  • Dr Alexander Gelfan, Instytut Problemów Wodnych, Rosyjska Akademia Nauk – „Zasoby wodne i ich rola w zapewnieniu zrównoważonego rozwoju świata”
  • David E. Smith, Uniwersytet Virginia – „Modelowanie procesów naturalnych szansą zrównoważonego rozwoju świata na przykładzie lasów”
  • Antonino Zichichi, Prezydent Światowej Federacji Naukowców – Rola nauki dla zrównoważonego rozwoju świata w Trzecim Tysiącleciu: Projekt dla Ludzkości”.

Uczestnicy Konferencji dziękując organizatorom Konferencji tzn.: Kongregacji Nauki Wiary, reprezentowanej przez kard. Gerharda Müllera, Prefekta Kongregacji oraz Ministerstwu Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentowanemu przez prof. Jana Szyszko, Ministra Środowiska z satysfakcją odnotowali, podkreślany w kilku referatach, fakt aktywności polskiej delegacji pod przewodnictwem Ministra Środowiska w tworzeniu Porozumienia Paryskiego. Skuteczne zabiegi prof. Jana Szyszko doprowadziły do zapisów mówiących nie tylko o redukcji emisji, ale również o wychwytywaniu i pochłanianiu CO2 przez lasy.

 

Niniejsza publikacja w języku polskim i włoskim jest zbiorem referatów, wypowiedzi i listów przestawionych na wspomnianej konferencji.

Dane techniczne

Format 21,5x30,5 cm
Ilość stron 688
Rodzaj oprawy twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl