Droga świętego Józefa. Co słowo Boże mówi nam o Oblubieńcu Maryi
Ks. dr Mateusz Wyrzykowski
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 19990
Opis
Ks. dr Mateusz Wyrzykowski
Ta książka to nowe i bardzo oryginalne spojrzenie na postać św. Józefa okiem biblisty i wykładowcy języków starożytnych.
W pierwszej części ks. Mateusz Wyrzykowski czyta i objaśnia te fragmenty Nowego Testamentu, w których pojawia się cieśla z Nazaretu. Autor sięga do języków oryginalnych i odkryć archeologicznych ostatnich lat, które rzucają nowe światło na te teksty. Przywołuje także proroctwa Starego Testamentu, w których – jak się okazuje – zostały zapowiedziane nie tylko narodziny Jezusa, ale i szczególna rola, jaką w Jego historii miał odegrać św. Józef.
W drugiej części autor proponuje niecodzienne spojrzenie na Oblubieńca Maryi: pyta, co by było, gdyby rodowody Jezusa nie wymieniały św. Józefa. Przy okazji poznajemy wiele interesujących faktów na temat przodków Zbawiciela. Najciekawsza jednak jest postawiona przez autora i konsekwentnie wykazywana teza: gdyby genealogie Jezusa nie wzmiankowały św. Józefa, Jezus nie zostałby uznany za potomka Dawida. W konsekwencji nie byłby uważany za Mesjasza. Zatem żadne z proroctw Starego Testamentu nie odnosiłoby się bezpośrednio do Niego, a co za tym idzie, w zasadzie cały Nowy Testament trzeba by napisać od nowa.
Cechy produktu
Format
- Wymiary 14x20 cm
Objętość
- Ilość stron 160
Rodzaj oprawy
- Okładka miękka
ISBN
- Numer 978-83-8201-075-6
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Książki przeznaczone są wyłącznie do użytku czytelniczego. Materiały użyte do ich produkcji spełniają normy bezpieczeństwa, podlegają recyklingowi. Przechowywać z dala od ognia, wilgoci i słońca. Unikać kontaktu z płynami, nie spożywać. Przechowywać w miejscach trudno dostępnych dla małych dzieci. Dzieci poniżej 3 roku życia, powinny używać książek pod nadzorem osoby dorosłej.