Nędzarz i Madame DVD + CD z muzyką

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 20737

Opis

Film otrzymał prestiżową nagrodę Feniks 2023 w kategorii multimedia.

Feniks, to jedyna ogólnopolska nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich publikacjom o tematyce religijnej i katolickiej. Obejmuje najbardziej wartościowe produkcje zrealizowane i wydane w roku poprzedzającym inaugurację.

Reżyseria: Witold Ludwig
Scenariusz: Witold Ludwig
Zdjęcia: Julian Kucaj
Muzyka: Krzysztof A. Janczak
Scenografia: prof. Marek Chowaniec
OBSADA: Piotr Zajączkowski, Magdalena Michalik, Krzysztof Wakuliński, Lech Dyblik i inni

Mała iskra, wielki płomień...

„Nędzarz i Madame” w reżyserii Witolda Ludwiga to opowieść o niepowtarzalnych losach Adama Chmielowskiego, powstańca styczniowego i artysty-malarza, który w poszukiwaniu wolności i szczęścia poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom.

Dramatycznych losów bohatera dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym. Jednak i tam, jego niespokojny duch odradza się na nowo, by powstać jak feniks z popiołów. Tak umiera Adam Chmielowski, a rodzi się Brat Albert, przyszły święty... Historię dopełniają jego przyjaciele – Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki, ale i oni – każdy na swój tragiczny sposób – dojrzeją do świadomości, że najpiękniejszą sztuką jest... sztuka pięknego życia.

To wspaniały, niezwykle uderzający obraz skłaniający do refleksji nad własnym życiem. Wybitne dzieło na dzisiejsze czasy. Niezwykle głębokie dialogi, fantastyczne zdjęcia, poruszająca muzyka... To wszystko sprawia, że film dotyka najgłębszych pokładów duszy. Twórcami filmu są studenci i absolwenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także wyrastający z niej pracownicy TV Trwam.

W filmie zobaczymy Piotra Zajączkowskiego w roli Adama Chmielowskiego oraz Magdalenę Michalik wcielającą się w rolę Heleny Modrzejewskiej. Na ekranie ujrzymy także Lecha Dyblika, Krzysztofa Wakulińskiego czy Radosława Pazurę.

W komplecie dwie płyty: DVD z filmem oraz CD z muzyką.

Doskonała propozycja na wartościowy prezent dla każdego!

Dane techniczne

Czas trwania 116 min
Nośnik Liczba nośników: 2 - DVD z filmem + CD z muzyką
Inne Dodatkowo napisy w językach: angielskim, włoskim, niemieckim, polskim

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl