Przykładna para św. Joanna Beretta Molla i Piotr Molla + DVD

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Rafael
Kod produktu: 20977

Opis

Valentina Di Marco

Książkę otwiera krótka biografiia bohaterów: św. Joanny Beretty i Piotra Molli oraz kronika najważniejszych momentów ich małżeńskiego życia. Czytelnik poznaje wspólną życiową drogę Joanny i Piotra poprzez ich korespondencję, która znakomicie oddaje ducha ich relacji narzeczeńskich, małżeńskich i rodzicielskich. Ze wzajemnych listów wyłania się także wielka osobowość i duchowość Piotra Molli, godnego męża świętej kobiety.

Listy te w opinii wielu to żywy przykład tego, co Magisterium Kościoła mówi o relacji kobiety i mężczyzny. Joanna i Piotr mogą być uważani zarówno za prekursorów, jak i wcielenie nauczania Kościoła na temat rodziny w ostatnich latach, a tym samym za aktualny wzór dla chrześcijańskich małżeństw. Dla tej przykładnej pary nie miała zastosowania formuła małżeńska „aż śmierć nas nie rozłączy”, ale „dopóki śmierć nie pozwoli nam się spotkać na nowo”.

Publikacja jest owocem cennej współpracy ks. prof. Ennio Apeciti oraz Gianny Emanueli Molli.

                                                                                                        
Do książki dołączony jest film DVD "Obcowanie Świętych "

Film Dariusza Reguckiego nie tylko opowiada historię życia św. Gianny, lecz także przedstawia świadectwa osób, które w sposób szczególny doświadczyły jej wstawiennictwa. Zdjęcia zostały zrealizowane w Polsce i we Włoszech. Niewątpliwymi atutami dokumentu są filmy archiwalne, na których widzimy świętą.

Na płycie znalazły się także wartościowe dodatki: przesłanie Piotra Molli do Polaków, filmy z zaręczyn i przyjęcia ślubnego państwa Mollów, wreszcie wzruszający zapis wideo, na którym Gianna Emanuela, córka świętej, czyta jeden z listów swojego ojca do jej świętej mamy.

Dane techniczne

Format 14x20 cm
Ilość stron 144
Rodzaj oprawy miękka
Nośnik DVD

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl