Stwórz nas na nowo. Rozważania na wielkopostnych ścieżkach

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 24,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

24.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł

Promocja trwa do 31 sierpnia 2024

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

bł. s. Maria Celeste Crostarosa

ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ WIELKIEGO POSTU

Założycielka redemptorystek, wierna Jezusowi i misji, jaką jej powierzył w Kościele, przeszła trudną i piękną drogę, na której jej siłą była prawda wyrażona w słowach: "Teraz już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus". Pośród wydarzeń, przez które Duch Święty prowadził ją, odkryła – jak sama pisze - najpewniejszą drogę do nieba: umiłowanie Ewangelii, Jezusa Ukrzyżowanego oraz życie w świętej wierze.

Przeżywając każdy dzień jako pielgrzymowanie do Domu Ojca w obecności Jezusa i Maryi, potrafiła połączyć to, co po ludzku wydaje się niemożliwe do połączenia: radość i cierpienie.

Powtarzała: "Zawsze na Krzyżu i zawsze w radości Bożego Ducha" – i były to nie tylko słowa zapisane w jej duchowym dzienniku, lecz było to oblicze jej codziennego zawierzenia Chrystusowi, Oblubieńcowi.

Śmierć bł. Marii Celeste dnia 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 15.00, po odczytaniu Męki Pańskiej, gdy wybrzmiały słowa: Wykonało się!, jest potwierdzeniem jej zjednoczenia z Jezusem Ukrzyżowanym.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl