Wiara jako odpowiedź na objawienie Boże w publikacjach Josepha Ratzingera (Benedykta XVI)

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ks. Waldemar P. Dziedzina SMA

W jednym z kazań z Pentling kard. Ratzinger powiada, że „wiara jest najważniejsza”, bo „przez wiarę Bóg mieszka w nas”. Co więcej, „dla Boga — dopowie przyszły biskup Rzymu — nie istnieje inna droga ocalenia człowieka poza tą właśnie”. Nic dziwnego, że wierze, jej znaczeniu w życiu człowieka poświęcona została ta dysertacja, dokładniej zaś „polu działania” wiary w publikacjach Josepha Ratzingera.

W tej wnikliwej rozprawie otrzymujemy coś na kształt teologicznej syntezy. Jasnej, przejrzystej, nie stroniącej od pytań, ujmującej trafnością opinii, erudycją, ale i prostotą. Co więcej, to teologia wcielona w rzeczywistość, w naszą codzienną egzystencję, traktująca wiarę jako spotkanie, jako dialog osób. Bo też wszystko zmierza w tej pracy ku temu, by bardziej być, bardziej wierzyć. A „wierzyć w Chrystusa — napisze Ratzinger we Wprowadzeniu w chrześcijaństwo — znaczy po prostu uczynić miłość treścią wiary, tak żeby na tej podstawie móc powiedzieć: miłość jest wiarą”. I o tym ta wnikliwa książka, której lektura na każdej stronie zaprasza do myślenia o tym, co w życiu najważniejsze.

«Rozprawa pełna jest udanych podsumowań, syntez. To ważna umiejętność: nie tylko analizować źródła, ale postawić następny krok, w stronę wniosku, syntezy. Jako wieloletni badacz pism J. Ratzingera/Benedykta XVI uważam, że ks. Dziedzina naprawdę wiele rozumie z tej wielkiej teologii. I piszę to bez taniego protekcjonizmu. To bardzo trudne, wieloaspektowe dzieło i łatwo odczytać je naskórkowo. Dziedzina idzie w głąb».

ks. prof. Jerzy Szymik (z recenzji pracy doktorskiej)

 

Dane techniczne

Format 13,5 x 20 cm
Ilość stron 368
Rodzaj oprawy miękka
ISBN 978-83-8212-153-7

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl