Ojców naszych obyczajem... wersja bez płyty CD
Teresa Mazur
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 17894
Opis
Teresa Mazur
Książka Ojców naszych obyczajem przybliża młodemu czytelnikowi kulturę narodową wywodzącą się ze wsi, szlacheckich dworów i miast dawnej Polski. Książka ukazuje wartość kultury ludowej, snuje opowieści o barwnym świecie wiejskich zagród i nieistniejących już szlacheckich zaścianków. Opisuje wartości ponadczasowe, z których wywodzą się kultywowane po dziś dzień tradycje i rytuały stanowiące cenny element kultury ludowej i uniwersalny składnik współczesnej kultury miejskiej.
Publikacja składa się z 2 części: „Cztery pory roku” i „Od kolebki po grób”. W pierwszej zaprezentowano zwyczaje związane ze świętami i wydarzeniami kolejnych pór roku, w drugiej przedstawione są obrzędy i pieśni towarzyszące najważniejszym momentom ludzkiego życia: narodzinom dziecka, jego wychowaniu, oświadczynom i weselom, małżeńskiemu pożyciu, starości i śmierci. Refleksja nad tymi wydarzeniami obecna w ludowych pieśniach, gawędach i porzekadłach ukazuje wielką wrażliwość i fantazję dawnych pokoleń, wartą przypominania i kultywowania.
Cechy produktu
Objętość
- Ilość stron 272
Rodzaj oprawy
- Okładka miękka
Czas trwania
Nośnik
ISBN
- Numer 978-83-88162-97-8
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Książki przeznaczone są wyłącznie do użytku czytelniczego. Materiały użyte do ich produkcji spełniają normy bezpieczeństwa, podlegają recyklingowi. Przechowywać z dala od ognia, wilgoci i słońca. Unikać kontaktu z płynami, nie spożywać. Przechowywać w miejscach trudno dostępnych dla małych dzieci. Dzieci poniżej 3 roku życia, powinny używać książek pod nadzorem osoby dorosłej.
Producent
Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej
ul. 3 Maja 22/3U
20-078 Lublin, Polska