Świadek życia

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 1 - 7 dni
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

prof. Bernard Nathanson w Polsce

To był największy błąd mojego życia... Ostrzegam was...

Bernard Nathanson (1926-2011) był amerykańskim lekarzem, profesorem nauk medycznych. Jako dyrektor największej kliniki aborcyjnej na świecie odpowiadał za aborcję 75 tysięcy dzieci. Moralną obojętność prof. Nathansona wobec problemu przerywania ciąży zmieniło nagranie na którym zobaczył, co tak naprawdę dzieje się z dzieckiem w czasie aborcji. Po jego obejrzeniu przeżył wielki szok i zaprzestał wykonywania aborcji. Zaczął rozumieć, że w brutalny sposób zabijał niewinne istoty. Świadomość życia od poczęcia i dokonanych zbrodni wywołała w nim wielkie poczucie winy, z którym długo nie mógł sobie poradzić. Stał się obrońcą życia i przyjął wiarę katolicką. Resztę życia poświęcił obronie nienarodzonych dzieci. 

W 1996 roku prof. Bernard Nathanson przyjechał do Polski na zaproszenie Radia Maryja. Stało się to na kilka dni przed głosowaniem w Sejmie RP ustawy dotyczącej ograniczenia stosowania aborcji. Podczas wizyty modlił się m.in. przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki, uczestniczył w konferencjach, a także był gościem Rozmów niedokończonych w Radiu Maryja, które jako jedyne przeprowadzało transmisję z tej wizyty.

Książka zawiera zapis wizyty prof. Bernarda Nathansona w Polsce oraz jego wypowiedzi.

„Dzisiaj chcę powiedzieć, że głosowanie na temat aborcji jest opowiedzeniem się za wszystkim, co dotyczy kultury śmierci. Bazując na moim doświadczeniu z USA, mogę was zapewnić, że jeśli rozszerzy się prawo do aborcji, będziecie mieli to samo, co my mamy w Stanach Zjednoczonych. Takie głosowanie w późniejszych skutkach przeforsuje eutanazję i inżynierię genetyczną. (...) Błagam Polskę, żeby temu nie uległa. Świat, który nie ma Chrystusa w swoim sercu, jest skazany na upadek i śmierć. Po prostu staniecie się kamieniem, który stygnie".

Dane techniczne

Format 11x18 cm
Ilość stron 88
Rodzaj oprawy miękka

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl